REGENERACJA KÓŁ DWUMASOWYCH STRZELCE OPOLSKIE


Dostępne "od ręki" zregenerowane koła dwumasowe na gwarancji do większości popularnych na rynku marek samochodowych.

Pomożemy Ci na miejscu, w Twojej miejscowości

Regeneracja kół dwumasowych Strzelce OpolskieW przypadku zaistnienia takiej konieczności,

regeneracja koła dwumasowego

lub wymiana tego komponentu na część fabrycznie nową powinna być wykonana niezwłocznie po stwierdzeniu takiej konieczności. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że dwumasa spełnia istotne funkcje, często o wiele bardziej ważne, niż mogliby przypuszczać sami użytkownicy samochodów. Jednym z głównych zadań koła dwumasowego jest tłumienie drgań skrętnych.

Są one generowane przez jednostkę napędową w dolnym zakresie pracy, czyli mówiąc potocznie, podczas pracy silnika na wolnych obrotach, lub w chwili jazdy również z niewielkimi obrotami. Z tego właśnie powodu niesprawna dwumasa daje symptomy swojego zużycia lub uszkodzenia właśnie podczas pracy silnika we wspomnianym zakresie obrotów. Dodanie gazu powoduje ustanie drgań skrętnych i tym samym koło dwumasowe przestaje dawać niekorzystne objawy.

Drugi bardzo istotny, a bardzo często zapominamy aspekt zastosowania koła dwumasowego, to ochrona skrzyni biegów przed nadmiernym przeciążeniem, szczególnie podczas zmiany przełożeń. Otóż koło dwumasowe jest tak skonstruowane, że jego dwie masy mogą obracać się wzajemnie wobec siebie o pewien określony kąt, jednakże wymaga to pokonania pewnego oporu generowanego przez znajdujące się wewnątrz dwumasy sprężyny łukowe.
  • regeneracja koła dwumasowego Strzelce Opolskie
To właśnie te sprężyny stanowią kluczowy element tłumiący drgania i zabezpieczający skrzynię biegów przed gwałtownie narastającym momentem obrotowym generowanym przez silnik. Niektórzy kierowcy, szczególnie ci bardziej oszczędni zastanawiają się nad zamianą koła dwumasowego w przypadku jego uszkodzenia na tak zwane sztywne sprzęgło.

Wiąże się to różnego rodzaju niebezpieczeństwami, o czym można będzie się dowiedzieć znacznie bardziej szczegółowo kontaktując się z naszymi specjalistami. Wyjaśnią oni dokładnie, dlaczego nie należy stosować sztywnego sprzęgła. Jeżeli wykonasz odpowiednią diagnostykę i okaże się, że

regeneracja koła dwumasowego

będzie konieczna, zachęcamy do kontaktu z naszym zakładem i korzystania z profesjonalnych usług.
Koło dwumasowe po zregenerowaniu w naszym zakładzie centralnym.

Wymienione elementy wewnętrzne, wykonany szlif powierzchni ciernej, dwumasa wyważona.
Aquaress 2013