REGENERACJA KÓŁ DWUMASOWYCH KATOWICE


Dostępne "od ręki" zregenerowane koła dwumasowe na gwarancji do większości popularnych na rynku marek samochodowych.

Pomożemy Ci na miejscu, w Twojej miejscowości

Regeneracja kół dwumasowych KatowiceDwumasowe koło zamachowe (dwumasa) to część budowy samochodów osobowych i nie tylko, które są instalowane w większości dzisiejszych aut. Główną przyczyną tego jest fakt, że  konstruktorzy samochodów, aby uatrakcyjnić swoją ofertę, starają się zaoferować użytkownikom coraz wyższe momenty obrotowe silnika, a dodatkowe związane z tym aspekty niestety w połączeniu z innymi parametrami mogą owocować nierównomiernymi obrotami silnika, które zwiększają wibracje w układzie przeniesienia napędu, co jest niezbyt komfortowe dla kierowcy.

Klasyczne sprzęgła, montowane w pojazdach nie są w stanie dostarczyć takiego komfortu jazdy, kultury pracy silnika i ochrony pracy samej skrzyni biegów, jak nowoczesne rozwiązania, jakimi są dwumasy. Silniki o co najmniej czterech cylindrach pozwalają na zastosowanie coraz lżejszych kół zamachowych. Konsekwencją "odchudzenia" koła zamachowego jest wzrost poziomu drgań na niskich obrotach. W konsekwencji obniża się komfort jazdy, szybciej zużywają się elementy skrzyni biegów. Rozwiązaniem tego problemu jest dwumasa, czyli dwumasowe koło zamachowe.

Dwumasa składa się z dwóch lekkich kół zamachowych połączonych tłumikiem drgań skrętnych. Jedna z tych mas zespolona jest z silnikiem a druga ze skrzynią biegów. Znajdujący się w tej strukturze tłumik drgań skrętnych zapobiega przenoszeniu drgań z silnika na skrzynię biegów. Koło dwumasowe "wygładza" pracę silnika - szczególnie w dolnym zakresie obrotów, eliminuje szarpnięcia spowodowane raptownym puszczeniem pedału sprzęgła, obniża zużycie paliwa, powoduje, że samochód szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu.
  • regeneracja koła dwumasowego Katowice
Koncepcja

koła dwumasowego

jest bardzo prosta: dwie masy zamiast tradycyjnego koła zamachowego. Jedna z tych mas wchodzących w skład dwumasy jest przykręcona do wału korbowego a druga - do sprzęgła a ściślej do docisku sprzęgła. Masy mają wspólne ułożyskowanie, które zapewnia im tuleja albo łożysko toczne. Pomiędzy tymi głównymi częściami dwumasy znajdują się sprężyny, które odpowiadają za prawidłowe działanie koła dwumasowego. Sprężyny te pozwalają na wzajemne oscylacje mas, czyli dwóch głównych części dwumasy. To one sprawiają, że drgania silnika nie przenoszą się na resztę układu napędowego i resztę pojazdu. Dzięki dobrze dobranym sprężynom, dwumasa tłumi bardzo skutecznie te wibracje. Z tego względu możliwe było obniżenie obrotów biegu jałowego, co w konsekwencji wpływa na obniżenie emisji CO2. Kolejną ważną funkcją dwumasy jest ochrona skrzyni biegów.

Gdyby nie koło dwumasowe, skrzynia biegów poddawana byłaby niekorzystnemu działaniu wibracji pochodzących od silnika, w wyniku czego dochodziłoby do częstych uszkodzeń skrzyń biegów.
Zapraszamy do współpracy warsztaty samochodowe z terenu województwa

śląskiego

, w szczególności z miast:

Katowice Bielsko-Biała Sosnowiec Częstochowa Gliwice Rybnik Tychy Knurów Zawiercie Zabrze Bytom Tarnowskie Góry Dąbrowa Górnicza Jaworzno Będzin Chorzów Bieruń Mikołów Toszek Miasteczko Śląskie Racibórz Wodzisław Śląski Jastrzębie Zdrój Żory Kuźnia Raciborska Krzepice Kłobuck Kłomnice Szczekociny Myszków Koziegłowy Lubliniec Żywiec Cieszyn Skoczów Pszczyna Czechowice-Dziedzice

Budowa koła dwumasowego i jego zastosowanie

W naszym zakładzie centralnym wykonujemy szereg czynności naprawczych w odniesieniu do różnych podzespołów samochodowych. Niemniej jednak

regeneracja kół dwumasowych

stanowi bardzo popularną usługę. Wynika to przede wszystkim z tego, że dwumasy są stosowane coraz częściej w konstrukcji samochodów. Podzespoły te znajdziemy tylko i wyłącznie w autach posiadających manualną skrzynię biegów, zarówno w tych zasilanych benzyną, jak i olejem napędowym. Koło dwumasowe składa się z dwóch odpowiednio wykonanych mas połączonych ze sobą z możliwością obrotu wobec siebie o określony kąt. Druga masa jest na stałe przytwierdzona do wału korbowego silnika za pomocą odpowiednich śrub, a druga współpracuje z tarczą sprzęgła i jego dociskiem. We wnętrzu koła dwumasowego najważniejszą rolę odgrywają specjalnie wyprofilowane sprężyny łukowe, ale znajdziemy tutaj także szereg innych istotnych i w precyzyjny sposób wykonanych elementów.

Na pierwszy rzut oka patrząc na koło dwumasowe można pomyśleć, że jest to mało zaawansowany technologicznie podzespół. Tymczasem jednak jest nieco inaczej, gdyż dwumasa składa się z szeregu różnych części i w związku z tym regeneracja tego podzespołu wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn i urządzeń oraz posiadania w tym zakresie odpowiedniego doświadczenia. Koło dwumasowe tłumi drgania skrętne wytwarzane przez jednostkę napędową podczas jej pracy w dolnym zakresie obrotów. Jest to podstawowa funkcja koła dwumasowego, ale oprócz tego ma ono również za zadanie chronić skrzynię biegów przed zbyt gwałtownym przeniesieniem momentu obrotowego z silnika. Drgania skrętne występują podczas pracy jednostki napędowej w dolnym zakresie obrotów, co powoduje, że objawy niesprawności tego podzespołu dostrzeżemy właśnie podczas pracy silnika na wolnych obrotach i w dolnym ich zakresie. Po dodaniu gazu i zwiększeniu prędkości obrotowej silnika niepokojące objawy powinny zaniknąć.

Gdy regenerujemy koło dwumasowe, to tak na dobrą sprawę to ze starego podzespołu wykorzystujemy tylko i wyłącznie jego obudowę. Wszystkie elementy będące wewnątrz dwumasy, czyli przede wszystkim sprężyny łukowe oraz ułożyskowanie wraz z szeregiem innych nieco mniejszych części podlegają wymianie. Dostrzeżenie jakichkolwiek negatywnych objawów w pracy układu sprzęgła powinno skłonić każdego kierowcę do wizyty w warsztacie i wykonania odpowiednich czynności diagnostycznych. Gdy okaże się, że

regeneracja koła dwumasowego

jest konieczna i zamieszkujesz Katowice lub miejscowości sąsiednie na terenie województwa śląskiego z całą pewnością możemy pomóc Ci rozwiązać ten problem. Bezwzględnie nie powinniśmy zbyt długo zwlekać z odwiedzeniem mechanika w celu sprawdzenia ewentualnych niepokojących objawów, gdyż w skrajnym przypadku może dojść do uszkodzenia nawet skrzyni biegów lub samego silnika, co zawsze będzie generować dodatkowe koszty.
Koło dwumasowe po zregenerowaniu w naszym zakładzie centralnym.

Wymienione elementy wewnętrzne, wykonany szlif powierzchni ciernej, dwumasa wyważona.
Aquaress 2013