REGENERACJA KÓŁ DWUMASOWYCH NYSA


Dostępne "od ręki" zregenerowane koła dwumasowe na gwarancji do większości popularnych na rynku marek samochodowych.

Pomożemy Ci na miejscu, w Twojej miejscowości

Regeneracja kół dwumasowych NysaJak sama nazwa wskazuje, dwumasa składa się z dwóch niezależnych mas w odpowiedni sposób wzajemnie ułożyskowanych.

Regeneracja koła dwumasowego

oznacza wymianę wszystkich elementów, które w trakcie eksploatacji pojazdu uległy zużyciu lub uszkodzeniu na części zamienne fabrycznie nowe o wysokich walorach technicznych.

Dwie masy tworzące wspomniane koło mają możliwość wzajemnego obrotu w stosunku do siebie o pewien określony kąt, przy czym obrót ten wymaga pokonania oporu. Dzięki temu właśnie ograniczeniu w swobodnym poruszaniu się względem siebie dwóch mas z wykorzystaniem specjalnych sprężyn łukowych tłumione są drgania skrętne.

Ich cechą charakterystyczną jest występowanie tylko i wyłącznie w dolnym zakresie obrotów silnika, czyli w momencie jego pracy na biegu jałowym lub podczas jazdy. Jedna z dwóch mas jest na stałe przytwierdzona za pomocą śrub do wału korbowego silnika, druga natomiast współpracuje z tarczą sprzęgła i dociskiem. Dzięki właściwej pracy całego układu moment obrotowy jest w sposób optymalny przenoszony z jednostki napędowej na skrzynię biegów i w dalszej kolejności trafia na koła.
  • sprawdzenie koła dwumasowego
Wykonanie regeneracji samego koła dwumasowego nie zawsze rozwiąże problem, gdyż zawsze należy mieć na uwadze kondycję techniczną również wspomnianego docisku i tarczy sprzęgła oraz wysprzęglika. Tylko i wyłącznie właściwe walory użytkowe wszystkich tych elementów będą gwarancją poprawnej pracy całości.

Dlatego właśnie w przypadku problemów z układem sprzęgła w momencie wizyty w warsztacie i wykonywania diagnostyki warto jest zwrócić na to szczególną uwagę. Jeżeli odwiedzisz warsztat i okaże się, że

regeneracja koła dwumasowego

będzie konieczna, z całą pewnością będziemy w stanie pomóc rozwiązać ten problem w naszym zakładzie centralnym.
Koło dwumasowe po zregenerowaniu w naszym zakładzie centralnym.

Wymienione elementy wewnętrzne, wykonany szlif powierzchni ciernej, dwumasa wyważona.
Aquaress 2013